O MNIE

DSC_0626

MetaloplastykaArtystyczna  metaloplastyka  jest znana od czasów starożytnych. To rzemiosło rozwijało się i udoskonalało w epoce Średniowiecza i w późniejszych okresach. Jego tajniki starannie zachowywano i przekazywano z pokolenia na pokolenie.

 

Dzięki wysokiej plastyczności, miedź jest jednym z najlepszych materiałów wykorzystywanych do metaloplastyki artystycznej. Takie wyroby nie są narażone na korozję, a w przypadku utraty połysku łatwo się polerują, odzyskując pierwotny wygląd, więc przetrwają jeszcze wiele pokoleń.


Artystyczne obrazy reliefowe nadal są wykonywane ręcznie i przyciągają koneserów z całego świata. Unikatowe wyroby pomagają stworzyć niepowtarzalny klimat w mieszkaniach, domach podmiejskich i restauracjach, zdobią nowoczesne biura i hole hotelowe. Najlepsze prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii artystycznych na całym świecie.

 

Umiejętność kucia metaloplastyki artystycznej wymaga nie tylko długiej nauki i zdolności doceniania piękna, lecz także wielu godzin nieśpiesznej żmudnej pracy.

 

O mnie

 

Urodziłem się i wychowałem w rodzinie rzeźbiarza Arama Szachbaziana. Dużo czasu spędzałem w warsztatach ojca i jego przyjaciół – rzeźbiarzy i artystów, – wchłaniając umiejętności każdego z nich.


Całe życie ojca zostało poświęcone metaloplastyke artystycznej w miedzi. Udało mu się stworzyć nową technikę obróbki metalu, pozwalającą odzwierciedlać charakter człowieka, jego emocje, wyraz twarzy.


Ojciec przekazał mi swoje doświadczenie, kontynuuję dzieło jego życia, szukając nowych rozwiązań. Na tej stronie internetowej zostały zamieszczone zdjęcia drzwi, które wykonaliśmy razem z ojcem. Każdy z nas wniósł do tej pracy coś od siebie.


Wykonując dużą autorską metaloplastyke artystyczną, używam unikalnej techniki obróbki metalu i technologię utleniania miedzi. Obecnie pracuję w Pradze , Krakowie i w Moskwie.

Autorska metaloplastyka artystyczna w miedzi

 

Strona zawiera zdjęcia drzwi do kościołów znajdujących się w Polsce. Wszystkie wyroby wykonane są ręcznie w jednym egzemplarzu. Mogą państwo zamówić autorską kopię każdego z nich w dowolnym wymiarze.


Mogę stworzyć nowy produkt zgodnie z zaproponowanym przez państwa wzorcem, mogą to być znane obrazy lub ich fragmenty, a także wszystkie wyroby przedstawione na stronie. Każdy produkt jest wykonywany w blasze miedzianej o grubości od 0,6 mm. Gotowe wyroby mogą być dostarczone do dowolnego miejsca na świecie.