O MNIE

DSC_0303

MetaloplastykaArtystyczna  metaloplastyka  jest znana od czasów starożytnych. To rzemiosło rozwijało się i udoskonalało w epoce Średniowiecza i w późniejszych okresach. Jego tajniki starannie zachowywano i przekazywano z pokolenia na pokolenie.

 

Dzięki wysokiej plastyczności, miedź jest jednym z najlepszych materiałów wykorzystywanych do metaloplastyki artystycznej. Takie wyroby nie są narażone na korozję, a w przypadku utraty połysku łatwo się polerują, odzyskując pierwotny wygląd, więc przetrwają jeszcze wiele pokoleń.


Artystyczne obrazy reliefowe nadal są wykonywane ręcznie i przyciągają koneserów z całego świata. Unikatowe wyroby pomagają stworzyć niepowtarzalny klimat w mieszkaniach, domach podmiejskich i restauracjach, zdobią nowoczesne biura i hole hotelowe. Najlepsze prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii artystycznych na całym świecie.

 

Umiejętność kucia metaloplastyki artystycznej wymaga nie tylko długiej nauki i zdolności doceniania piękna, lecz także wielu godzin nieśpiesznej żmudnej pracy.

 

O mnie

 

Urodziłem się i wychowałem w rodzinie rzeźbiarza Arama Szachbaziana. Dużo czasu spędzałem w warsztatach ojca i jego przyjaciół – rzeźbiarzy i artystów, – wchłaniając umiejętności każdego z nich.


Całe życie ojca zostało poświęcone metaloplastyke artystycznej w miedzi. Udało mu się stworzyć nową technikę obróbki metalu, pozwalającą odzwierciedlać charakter człowieka, jego emocje, wyraz twarzy.


Wyroby ojca zyskały uznanie na całym świecie, a Leonid Breżniew dawał je w prezencie przywódcom obcych państw. Są one przechowywane w Watykanie, wielu muzeach na świecie, w tym w Narodowym Muzeum im. Leonardo da Vinci w Mediolanie oraz w kolekcjach prywatnych. Ojciec otrzymywał wiele podziękowań, w tym od Indiry Gandhi i Papieża Franciszka.


Ojciec przekazał mi swoje doświadczenie, kontynuuję dzieło jego życia, szukając nowych rozwiązań. Na tej stronie internetowej zostały zamieszczone zdjęcia drzwi, które wykonaliśmy razem z ojcem. Każdy z nas wniósł do tej pracy coś od siebie.


Wykonując dużą autorską metaloplastyke artystyczną, używam unikalnej techniki obróbki metalu i technologię utleniania miedzi. Obecnie pracuję w Krakowie (Polska) i w Moskwie.

Autorska metaloplastyka artystyczna w miedzi

 

Strona zawiera zdjęcia drzwi do kościołów znajdujących się w Polsce. Wszystkie wyroby wykonane są ręcznie w jednym egzemplarzu. Mogą państwo zamówić autorską kopię każdego z nich w dowolnym wymiarze.


Mogę stworzyć nowy produkt zgodnie z zaproponowanym przez państwa wzorcem, mogą to być znane obrazy lub ich fragmenty, a także wszystkie wyroby przedstawione na stronie. Każdy produkt jest wykonywany w blasze miedzianej o grubości od 0,6 mm. Gotowe wyroby mogą być dostarczone do dowolnego miejsca na świecie.